008166 - Gravure. Representant J.F.R. van Hooff (1755-1816). koopman te Eindhoven - burgemeester van Eindhoven, van mei 1786 tot 12 februari 1788 - gevangenschap te 's-Gravenhage, 1787 - gevlucht naar Arendonk, later in Turnhout, Brussel, Leuven en Parijs, van 1788 tot 1795 - lid comité revolutionaire batave in Frankrijk, van oktober 1792 tot 1795 (oprichter) - gevangenschap te Parijs - tijdelijk belast met burgerlijk bestuur van Breda, 1793 (na eerste Franse inval) - lid Vergadering van representanten van het Volk van Brabant, van januari 1796 tot maart 1796 - lid Staten-Generaal voor Brabant, 1796 - lid Eerste Nationale Vergadering voor het district Leende, van 1 maart 1796 tot 1 september 1797 - lid Tweede Nationale Vergadering voor het district Eindhoven, van 1 september 1797 tot 22 januari 1798 - voorzitter (Tweede) Nationale Vergadering, van 8 januari 1798 tot 19 januari 1798 - gevangenschap te 's-Gravenhage (Huis ten Bosch), van 22 januari 1798 tot 10 juli 1798 - lid Uitvoerend Bewind der Bataafsche Republiek, van 14 augustus 1798 tot juni 1800 - lid Wetgevend Lichaam voor het departement Brabant, van 22 november 1803 tot 29 april 1805 - lid Wetgevend Lichaam voor het departement Brabant, van 15 mei 1805 tot 7 juli 1806 - directeur-generaal van Justitie en Politie, van 4 juli 1806 tot 29 juli 1806 - minister van Justitie en Politie, van 29 juli 1806 tot 22 mei 1807 - commissaris-generaal voor Oost-Friesland, van mei 1807 tot 1 juli 1808 - lid Staatsraad, van 1 februari 1807 tot 26 juni 1808 - Foto's & Kaarten

Gravure. Representant J.F.R. van Hooff (1755-1816). koopman te Eindhoven - burgemeester van Eindhoven, van mei 1786 tot 12 februari 1788 - gevangenschap te 's-Gravenhage, 1787 - gevlucht naar Arendonk, later in Turnhout, Brussel, Leuven en Parijs, van 1788 tot 1795 - lid comité revolutionaire batave in Frankrijk, van oktober 1792 tot 1795 (oprichter) - gevangenschap te Parijs - tijdelijk belast met burgerlijk bestuur van Breda, 1793 (na eerste Franse inval) - lid Vergadering van representanten van het Volk van Brabant, van januari 1796 tot maart 1796 - lid Staten-Generaal voor Brabant, 1796 - lid Eerste Nationale Vergadering voor het district Leende, van 1 maart 1796 tot 1 september 1797 - lid Tweede Nationale Vergadering voor het district Eindhoven, van 1 september 1797 tot 22 januari 1798 - voorzitter (Tweede) Nationale Vergadering, van 8 januari 1798 tot 19 januari 1798 - gevangenschap te 's-Gravenhage (Huis ten Bosch), van 22 januari 1798 tot 10 juli 1798 - lid Uitvoerend Bewind der Bataafsche Republiek, van 14 augustus 1798 tot juni 1800 - lid Wetgevend Lichaam voor het departement Brabant, van 22 november 1803 tot 29 april 1805 - lid Wetgevend Lichaam voor het departement Brabant, van 15 mei 1805 tot 7 juli 1806 - directeur-generaal van Justitie en Politie, van 4 juli 1806 tot 29 juli 1806 - minister van Justitie en Politie, van 29 juli 1806 tot 22 mei 1807 - commissaris-generaal voor Oost-Friesland, van mei 1807 tot 1 juli 1808 - lid Staatsraad, van 1 februari 1807 tot 26 juni 1808

Fotonummer["008166"]
PlaatsTilburg
HerkomstCollectie Rogge
Uiterlijke vormprent
OmschrijvingGravure. Representant J.F.R. van Hooff (1755-1816). koopman te Eindhoven - burgemeester van Eindhoven, van mei 1786 tot 12 februari 1788 - gevangenschap te 's-Gravenhage, 1787 - gevlucht naar Arendonk, later in Turnhout, Brussel, Leuven en Parijs, van 1788 tot 1795 - lid comité revolutionaire batave in Frankrijk, van oktober 1792 tot 1795 (oprichter) - gevangenschap te Parijs - tijdelijk belast met burgerlijk bestuur van Breda, 1793 (na eerste Franse inval) - lid Vergadering van representanten van het Volk van Brabant, van januari 1796 tot maart 1796 - lid Staten-Generaal voor Brabant, 1796 - lid Eerste Nationale Vergadering voor het district Leende, van 1 maart 1796 tot 1 september 1797 - lid Tweede Nationale Vergadering voor het district Eindhoven, van 1 september 1797 tot 22 januari 1798 - voorzitter (Tweede) Nationale Vergadering, van 8 januari 1798 tot 19 januari 1798 - gevangenschap te 's-Gravenhage (Huis ten Bosch), van 22 januari 1798 tot 10 juli 1798 - lid Uitvoerend Bewind der Bataafsche Republiek, van 14 augustus 1798 tot juni 1800 - lid Wetgevend Lichaam voor het departement Brabant, van 22 november 1803 tot 29 april 1805 - lid Wetgevend Lichaam voor het departement Brabant, van 15 mei 1805 tot 7 juli 1806 - directeur-generaal van Justitie en Politie, van 4 juli 1806 tot 29 juli 1806 - minister van Justitie en Politie, van 29 juli 1806 tot 22 mei 1807 - commissaris-generaal voor Oost-Friesland, van mei 1807 tot 1 juli 1808 - lid Staatsraad, van 1 februari 1807 tot 26 juni 1808
AnnotatieLindeboom VII p. 20; Geschiedenis der Staatsregeling voor het Bataafse volk Amsterdam 1799. M VI; http://www.parlement.com/9291000/biof/17105
Datum["1799"]

008166 - Gravure. Representant J.F.R. van Hooff (1755-1816).  koopman te Eindhoven  
-    burgemeester van Eindhoven, van mei 1786 tot 12 februari 1788  
-    gevangenschap te 's-Gravenhage, 1787  
-    gevlucht naar Arendonk, later in Turnhout, Brussel, Leuven en Parijs, van 1788 tot 1795  
-    lid comité revolutionaire batave in Frankrijk, van oktober 1792 tot 1795 (oprichter)  
-    gevangenschap te Parijs  
-    tijdelijk belast met burgerlijk bestuur van Breda, 1793 (na eerste Franse inval)  
-    lid Vergadering van representanten van het Volk van Brabant, van januari 1796 tot maart 1796  
-    lid Staten-Generaal voor Brabant, 1796  
-    lid Eerste Nationale Vergadering voor het district Leende, van 1 maart 1796 tot 1 september 1797  
-    lid Tweede Nationale Vergadering voor het district Eindhoven, van 1 september 1797 tot 22 januari 1798  
-    voorzitter (Tweede) Nationale Vergadering, van 8 januari 1798 tot 19 januari 1798  
-    gevangenschap te 's-Gravenhage (Huis ten Bosch), van 22 januari 1798 tot 10 juli 1798  
-    lid Uitvoerend Bewind der Bataafsche Republiek, van 14 augustus 1798 tot juni 1800  
-    lid Wetgevend Lichaam voor het departement Brabant, van 22 november 1803 tot 29 april 1805  
-    lid Wetgevend Lichaam voor het departement Brabant, van 15 mei 1805 tot 7 juli 1806  
-    directeur-generaal van Justitie en Politie, van 4 juli 1806 tot 29 juli 1806  
-    minister van Justitie en Politie, van 29 juli 1806 tot 22 mei 1807  
-    commissaris-generaal voor Oost-Friesland, van mei 1807 tot 1 juli 1808  
-    lid Staatsraad, van 1 februari 1807 tot 26 juni 1808
Contact en informatie
sluit Hulp nodig?

We helpen je graag van maandag t/m vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur via chat.

Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag wel stellen via e-mail.
sluit Online op dit moment
-
Stel een vraag