007829 - Prof. Mr. Petrus Josephus Mattheus Aalberse (roepnaam: Piet), R.K. politicus betrokken bij het ontstaan van arbeiders-, middenstands- en vrouwenorganisaties onder kerkelijke leiding, is geboren Leiden 27 maart 1871 en overleden Den Haag 5 juli 1948. Hij was de zoon van Bartholomeus Hendricus Johannes Aalberse, banketbakker en winkelier, en Johanna Kerkvliet. Op 21 juli 1898 trad hij in het huwelijk met Elisabeth Johanna Maria Schmier, met wie hij zeven dochters en een zoon kreeg. Pseudoniemen: Joh. Kerkvliet Asz., Alphons de Leyte. Loopbaan: advocaat en procureur te Leiden, van 26 november 1897 tot 1 juni 1916 (sinds 1905 liet hij de praktijk over aan zijn compagnon Mr. F.A. Barge). lid gemeenteraad van Leiden, van 26 september 1899 tot 18 juni 1903. wethouder (van burgerlijke stand en sociale aangelegenheden) van Leiden, van 26 september 1901 tot 18 juni 1903. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Almelo, van 24 februari 1903 tot 20 juni 1916. directeur Centraal Bureau van de K.S.A. (Katholieke Sociale Actie) te Leiden, van 16 oktober 1905 tot 25 september 1918. hoogleraar handelsrecht, staatshuishoudkunde, arbeids- en fabriekswetgeving en het mijnrecht, Technische Hogeschool te Delft, van 1 juni 1916 tot 25 september 1918. minister van Arbeid, van 25 september 1918 tot 24 november 1922 (naam departement gewijzigd). minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, van 24 november 1922 tot 4 augustus 1925. hoofdredacteur dagblad "Het Centrum", van 15 augustus 1925 tot 1 april 1929. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1925 tot 9 november 1937. fractievoorzitter R.K.S.P. Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1931 tot 7 mei 1936. voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 mei 1936 tot 9 november 1937. lid Raad van State, van 10 november 1937 tot 1 april 1946 (benoemd bij K.B. van 20 oktober 1937) - Foto's & Kaarten

Prof. Mr. Petrus Josephus Mattheus Aalberse (roepnaam: Piet), R.K. politicus betrokken bij het ontstaan van arbeiders-, middenstands- en vrouwenorganisaties onder kerkelijke leiding, is geboren Leiden 27 maart 1871 en overleden Den Haag 5 juli 1948. Hij was de zoon van Bartholomeus Hendricus Johannes Aalberse, banketbakker en winkelier, en Johanna Kerkvliet. Op 21 juli 1898 trad hij in het huwelijk met Elisabeth Johanna Maria Schmier, met wie hij zeven dochters en een zoon kreeg. Pseudoniemen: Joh. Kerkvliet Asz., Alphons de Leyte. Loopbaan: advocaat en procureur te Leiden, van 26 november 1897 tot 1 juni 1916 (sinds 1905 liet hij de praktijk over aan zijn compagnon Mr. F.A. Barge). lid gemeenteraad van Leiden, van 26 september 1899 tot 18 juni 1903. wethouder (van burgerlijke stand en sociale aangelegenheden) van Leiden, van 26 september 1901 tot 18 juni 1903. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Almelo, van 24 februari 1903 tot 20 juni 1916. directeur Centraal Bureau van de K.S.A. (Katholieke Sociale Actie) te Leiden, van 16 oktober 1905 tot 25 september 1918. hoogleraar handelsrecht, staatshuishoudkunde, arbeids- en fabriekswetgeving en het mijnrecht, Technische Hogeschool te Delft, van 1 juni 1916 tot 25 september 1918. minister van Arbeid, van 25 september 1918 tot 24 november 1922 (naam departement gewijzigd). minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, van 24 november 1922 tot 4 augustus 1925. hoofdredacteur dagblad "Het Centrum", van 15 augustus 1925 tot 1 april 1929. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1925 tot 9 november 1937. fractievoorzitter R.K.S.P. Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1931 tot 7 mei 1936. voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 mei 1936 tot 9 november 1937. lid Raad van State, van 10 november 1937 tot 1 april 1946 (benoemd bij K.B. van 20 oktober 1937)

Fotonummer["007829"]
PlaatsOnbekend
Datering vanaf1927
HerkomstC.J. Kuiper, Uit het Rijk van den Arbeid ( Utrecht 1927) II p. 16a.
Uiterlijke vormdocument
OmschrijvingProf. Mr. Petrus Josephus Mattheus Aalberse (roepnaam: Piet), R.K. politicus betrokken bij het ontstaan van arbeiders-, middenstands- en vrouwenorganisaties onder kerkelijke leiding, is geboren Leiden 27 maart 1871 en overleden Den Haag 5 juli 1948. Hij was de zoon van Bartholomeus Hendricus Johannes Aalberse, banketbakker en winkelier, en Johanna Kerkvliet. Op 21 juli 1898 trad hij in het huwelijk met Elisabeth Johanna Maria Schmier, met wie hij zeven dochters en een zoon kreeg. Pseudoniemen: Joh. Kerkvliet Asz., Alphons de Leyte. Loopbaan: advocaat en procureur te Leiden, van 26 november 1897 tot 1 juni 1916 (sinds 1905 liet hij de praktijk over aan zijn compagnon Mr. F.A. Barge). lid gemeenteraad van Leiden, van 26 september 1899 tot 18 juni 1903. wethouder (van burgerlijke stand en sociale aangelegenheden) van Leiden, van 26 september 1901 tot 18 juni 1903. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Almelo, van 24 februari 1903 tot 20 juni 1916. directeur Centraal Bureau van de K.S.A. (Katholieke Sociale Actie) te Leiden, van 16 oktober 1905 tot 25 september 1918. hoogleraar handelsrecht, staatshuishoudkunde, arbeids- en fabriekswetgeving en het mijnrecht, Technische Hogeschool te Delft, van 1 juni 1916 tot 25 september 1918. minister van Arbeid, van 25 september 1918 tot 24 november 1922 (naam departement gewijzigd). minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, van 24 november 1922 tot 4 augustus 1925. hoofdredacteur dagblad "Het Centrum", van 15 augustus 1925 tot 1 april 1929. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1925 tot 9 november 1937. fractievoorzitter R.K.S.P. Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1931 tot 7 mei 1936. voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 mei 1936 tot 9 november 1937. lid Raad van State, van 10 november 1937 tot 1 april 1946 (benoemd bij K.B. van 20 oktober 1937)
AnnotatieC.J. Kuiper uit het Rijk van den Arbeid tweede deel (Utrecht 1927) II p. 16a. http://www.iisg.nl/bwsa/bios/aalberse.html; http://www.parlement.com/.
Datum

007829 - Prof. Mr. Petrus Josephus Mattheus Aalberse (roepnaam: Piet), R.K. politicus betrokken bij het ontstaan van arbeiders-, middenstands- en vrouwenorganisaties onder kerkelijke leiding, is geboren Leiden  27 maart 1871 en overleden  Den Haag  5 juli 1948. Hij was de zoon van Bartholomeus Hendricus Johannes Aalberse, banketbakker en winkelier, en Johanna Kerkvliet. Op 21 juli 1898 trad hij in het huwelijk met Elisabeth Johanna Maria Schmier, met wie hij zeven dochters en een zoon kreeg.
Pseudoniemen: Joh. Kerkvliet Asz., Alphons de Leyte.
Loopbaan: advocaat en procureur te Leiden, van 26 november 1897 tot 1 juni 1916 (sinds 1905 liet hij de praktijk over aan zijn compagnon Mr. F.A. Barge). lid gemeenteraad van Leiden, van 26 september 1899 tot 18 juni 1903. wethouder (van burgerlijke stand en sociale aangelegenheden) van Leiden, van 26 september 1901 tot 18 juni 1903.  lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Almelo, van 24 februari 1903 tot 20 juni 1916. directeur Centraal Bureau van de K.S.A. (Katholieke Sociale Actie) te Leiden, van 16 oktober 1905 tot 25 september 1918. hoogleraar handelsrecht, staatshuishoudkunde, arbeids- en fabriekswetgeving en het mijnrecht, Technische Hogeschool te Delft, van 1 juni 1916 tot 25 september 1918. minister van Arbeid, van 25 september 1918 tot 24 november 1922 (naam departement gewijzigd). minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, van 24 november 1922 tot 4 augustus 1925. hoofdredacteur dagblad "Het Centrum", van 15 augustus 1925 tot 1 april 1929. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1925 tot 9 november 1937. fractievoorzitter R.K.S.P. Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1931 tot 7 mei 1936. voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 mei 1936 tot 9 november 1937. lid Raad van State, van 10 november 1937 tot 1 april 1946 (benoemd bij K.B. van 20 oktober 1937)
Contact en informatie
sluit Hulp nodig?
We helpen je graag van maandag t/m vrijdag van 10:00 tot 16:00 en van 19:00 tot 22:00 uur via chat.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag wel stellen via een e-mail naar info@regionaalarchieftilburg.nl.

sluit Online op dit moment
chatOnline -
Stel een vraag