067878 - De H. HENRICUS (973-1024), Rooms-Koning (sedert 1014 Rooms Keizer, Hendrik II), hertog van Beieren (995-1003). Hij verdedigde de Kerkelijke Staat tegen aanvallen van onder meer Byzantium; bevorderde op kerkelijk gebied de hervormingen van Cluny. Het hier getoonde beeld (een van de 20 gietijzeren beelden rond het Kerkhof Bredaseweg / Noordhoekring) hield vroeger een kerkmodel in de hand; waarschijnlijk een herinnering aan de kathedraal van Bamberg die Hendrik heeft laten bouwen. Inmiddels is het kerkje teruggevonden en teruggeplaatst in de hand van de H. Henricus. Trefwoorden: Kunst, openbare ruimte. - Foto's & Kaarten

De H. HENRICUS (973-1024), Rooms-Koning (sedert 1014 Rooms Keizer, Hendrik II), hertog van Beieren (995-1003). Hij verdedigde de Kerkelijke Staat tegen aanvallen van onder meer Byzantium; bevorderde op kerkelijk gebied de hervormingen van Cluny. Het hier getoonde beeld (een van de 20 gietijzeren beelden rond het Kerkhof Bredaseweg / Noordhoekring) hield vroeger een kerkmodel in de hand; waarschijnlijk een herinnering aan de kathedraal van Bamberg die Hendrik heeft laten bouwen. Inmiddels is het kerkje teruggevonden en teruggeplaatst in de hand van de H. Henricus. Trefwoorden: Kunst, openbare ruimte.

DownloadbaarSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
FotonummerSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Plaats(en)System.Collections.Generic.List`1[System.String]
StraatSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Datering vanafSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Uiterlijke vormSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Uitgebreide omschrijvingSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
AnnotatieSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
HuisnummerSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Datum

067878 - De H. HENRICUS (973-1024), Rooms-Koning (sedert 1014 Rooms Keizer, Hendrik II), hertog van Beieren (995-1003). Hij verdedigde de Kerkelijke Staat tegen aanvallen van onder meer Byzantium; bevorderde op kerkelijk gebied de hervormingen van Cluny. Het hier getoonde beeld (een van de 20 gietijzeren beelden rond het Kerkhof Bredaseweg / Noordhoekring) hield vroeger een kerkmodel in de hand; waarschijnlijk een herinnering aan de kathedraal van Bamberg die Hendrik heeft laten bouwen. Inmiddels is het kerkje teruggevonden en teruggeplaatst in de hand van de H. Henricus.
Trefwoorden: Kunst, openbare ruimte.
Contact en informatie
sluit Hulp nodig?
We helpen je graag van maandag t/m vrijdag van 10:00 tot 16:00 en van 19:00 tot 22:00 uur via chat.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag wel stellen via een e-mail naar info@regionaalarchieftilburg.nl.

sluit Online op dit moment
chatOnline -
Stel een vraag