064893 - De Herengracht met brug. Aan de brug kan men zien, dat deze foto van latere datum is dan ca 1926. De houten leuningen van de brug zijn inmiddels vervangen door een ijzeren leuning. Het gebouw op de achtergrond is de voormalige leerlooierij van Pieter Willem van der Sluijs (1846-1923) die in 1913 werd opgeheven en in 1972 is afgebroken. Je kunt nu nog steeds zien waar deze leerlooierij heeft gestaan, omdat daar de ruimte tussen de straat en het water breder is. Op het moment van de foto had het gebouw een andere functie en was eigendom van diens zoon Adrianus Antonie ('Adriaan') van der Sluijs (1876-1941). Het gebouw stond aan de zelfde kant van de Herengracht als de Nederlands Hervormde Kerk, welke op de achtergrond nog zichtbaar is. De kerk lag aan de andere kant van de weg, niet pal aan de gracht. Gegevens over de vlonder links met daarop nog gedeeltelijk iemand in soldaten uniform ontbreken. Naar rechts gaat men richting van de sluis. - Foto's & Kaarten

De Herengracht met brug. Aan de brug kan men zien, dat deze foto van latere datum is dan ca 1926. De houten leuningen van de brug zijn inmiddels vervangen door een ijzeren leuning. Het gebouw op de achtergrond is de voormalige leerlooierij van Pieter Willem van der Sluijs (1846-1923) die in 1913 werd opgeheven en in 1972 is afgebroken. Je kunt nu nog steeds zien waar deze leerlooierij heeft gestaan, omdat daar de ruimte tussen de straat en het water breder is. Op het moment van de foto had het gebouw een andere functie en was eigendom van diens zoon Adrianus Antonie ('Adriaan') van der Sluijs (1876-1941). Het gebouw stond aan de zelfde kant van de Herengracht als de Nederlands Hervormde Kerk, welke op de achtergrond nog zichtbaar is. De kerk lag aan de andere kant van de weg, niet pal aan de gracht. Gegevens over de vlonder links met daarop nog gedeeltelijk iemand in soldaten uniform ontbreken. Naar rechts gaat men richting van de sluis.

DownloadbaarSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
FotonummerSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Plaats(en)System.Collections.Generic.List`1[System.String]
StraatSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Datering vanafSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Uiterlijke vormSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Uitgebreide omschrijvingSystem.Collections.Generic.List`1[System.String]
Datum

064893 - De Herengracht met brug. Aan de brug kan men zien, dat deze foto van latere datum is dan ca 1926. De houten leuningen van de brug zijn inmiddels vervangen door een ijzeren leuning. Het gebouw op de achtergrond is de voormalige leerlooierij van Pieter Willem van der Sluijs (1846-1923) die in 1913 werd opgeheven en in 1972 is afgebroken. Je kunt nu nog steeds zien waar deze leerlooierij heeft gestaan, omdat daar de ruimte tussen de straat en het water breder is.  Op het moment van de foto had het gebouw een andere functie en was eigendom van diens zoon Adrianus Antonie ('Adriaan') van der Sluijs (1876-1941).

Het gebouw stond aan de zelfde kant van de Herengracht als de Nederlands Hervormde Kerk, welke op de achtergrond nog zichtbaar is. De kerk lag aan de andere kant van de weg, niet pal aan de gracht. Gegevens over de vlonder links met daarop nog gedeeltelijk iemand in soldaten uniform ontbreken.  Naar rechts gaat men richting van de sluis.
Contact en informatie
sluit Hulp nodig?
We helpen je graag van maandag t/m vrijdag van 10:00 tot 16:00 en van 19:00 tot 22:00 uur via chat.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag wel stellen via een e-mail naar info@regionaalarchieftilburg.nl.

sluit Online op dit moment
chatOnline -
Stel een vraag